×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 667

مصاحبه ها

مصاحبه ها (9)

چهارشنبه, 07 فروردين 1398 20:08

نزديکي فکري بين حجتيه و شيعه لندني ميبينم

نوشته شده توسط

گفتوگوي اختصاصي با معاون مرکز اسناد انقلاب اسلامي

سه شنبه, 06 فروردين 1398 08:43

بر عقل خود تکیه کردم

نوشته شده توسط

مصاحبه با «خشایار نبیلی»، متبری بهائی

شنبه, 11 اسفند 1397 06:19

مصاحبه با «خشایار نبیلی»، متبری بهائی

نوشته شده توسط

بر عقل خود تکیه کردم

در روزگاری که خلاء ایمان و روحیات مذهبی در بسیاری از کشورها (بهویژه غربی) زمینهساز ظهور و بروز فرقههای انحرافی بسیاری شده، که هر از چندی یکی از آنها همچون قارچ سر از زمین بیرون میآورد، متأسفانه بسیاری حساسیتهای خود را در مقابله با این فرقههای انحرافی از دست دادهاند، گویی وجود این فرقههای انحرافی امری عادی و معمولی هستند.

دوشنبه, 16 اسفند 1395 08:09

تشکیلات بهائیت ،آدم آهنی می­خواهد

نوشته شده توسط

گفت و گوی اختصاصی با یکی از متبریان استان زنجان

چهارچوب های خفقان آور حاکم برتشکیلات بهائیت موجب انتقال موروثی غفلت و ناآگاهی از خانواده­های بهائی به فرزندانشان شده است. با این وجود، فطرت خداجوی انسان و تناقضات موجود در فرقه بهائیت، بسیاری از بهائی زادگان را به سمت شناخت صحیح دین و واقعیت های جهان سوق داده است. در همین راستا، خیل کثیری از بهائیان موفق شده اند از این مسلک تبری جسته و با ایمان به دین مبین اسلام، پله­های رشد و تعالی انسانی را بپیمایند. نوید فرصتی­پور یکی از این  بهائی­زاده های مسلمان شده است که در گفت وگوی اختصاصی با روشنا از چگونگی مسلمان شدنش سخن می گوید.

پنج شنبه, 02 دی 1395 14:57

غذا آنقدر شور شده که آشپز هم به آن اذعان دارد

نوشته شده توسط

 بهائیت در ایران : در مورد شبکه تماما بهائی من و تو بارها مطلب آورده ایم از موسسان تا شرط داشتن اعتقاد بهائی  این شبکه برای جذب نیرو ، وابستگی و ارتباط شبکه با جریانات و گروهها و دولت های مخالف نظام ج.ا.ا و ....

پنج شنبه, 15 مهر 1395 09:39

ادوارد براون مأمور مخفی حاکم بزرگ

نوشته شده توسط

 بهائیت در ایران : ادوارد براون با ظاهر یک ادیب و محقق وارد ایران می‌شود و در عکا و شهرهای مختلف می‌گردد؛ برای اینکه درباره این فرقه‌ها کار کند. اما معلوم نیست به‌طور رسمی مأموریت داشته است یا خیر

پیشگفتار
«ادوارد براون» چند سال در ایران گشت‌وگذار کرد و درباره اقوام مختلف ایرانی نوشت. نوشته‌های او گاهی همراه با بغض است و گاهی از سر دلسوزی. حجت‌الاسلام سیدمجید پورطباطبایی، عضو شورای علمی گروه علوم قرآن مرکز فرهنگ و معارف قرآن قم، تقریباً تمام کتاب‌های براون را مطالعه کرده و قصد دارد کتابی با عنوان خاورشناسی با تکیه بر قرآن‌پژوهی چاپ کند. او براون را از کتاب‌هایش شناخته و معتقد است ادوارد براون برای تبلیغ و ترویج بهاییت، مأموریت دارد. در ذیل گفتگوی مجله پنجره را با وی مطالعه می کنید.

بهائیت در ایران : در احکام بهائیان شما اگر پول و ثروت داشته باشید قادر هستید هر کاری دوست دارید انجام دهید و با ثروت خود گناهان خود را پاک کنید و مستقیم وارد بهشت شوید. بهائیان اعتقاد دارند اگر هزار بار زنا کردید هربار با پول می‌توانید آن را بخرید و گناه آن را پاک کنید یعنی شما پول داشته باش هرکاری دوست دارید انجام بده!

صفحه1 از2

معرفی رهبران بهائیت

 • زرین تاج قزوینی

   

  زرین تاج قزوینی (فاطمه یا ام السلمه) مشهور به طاهره قُرهالعَین یا طاهره بَرَغانی (زاده 1228 قمری برابر با 1823 میلادی در قزوین - درگذشته 1268 قمری برابر با 1850 میلادی).

   

  ادامه مطلب...
 • شوقي افندي

  شوقي افندي ملقب به شوقي رباني (1314-1377/1336ش) فرزند ارشد دختر عبدالبهاء بود که بنا به وصيت وي، در رساله اي موسوم به الواح و وصايا به جانشيني وي منصوب شده بود.

  ادامه مطلب...
 • علی محمد باب

  علی محمد باب شیرازی، موسس بابیت است. او شاگرد سید کاظم رشتی بود که با بهره گیری از افکار شیخیه، ادعای بابیت، امامت، خدایی و … کرد و در آخر توبه نامه نوشت و خود را هیچ دانست.

  ادامه مطلب...
 • سید کاظم رشتی

  سيد كاظم رشتي بن سيد قاسم بن سيدحبيب از سادات حسيني مدينه ، زبده ترين شاگرد شيخ احمد احسائي بود که پس از مرگ شيخ رهبري  شيخيه را برعهده گرفت.

  ادامه مطلب...
 • عباس افندی (عبدالبهاء)

  عباس افندي (1260-1340) ملقب به عبدالبهاء، پسر ارشد ميرزا حسينعلي است و نزد بهائيان جانشين وي محسوب مي گردد.

  ادامه مطلب...

مبارزان با بهائیت

cache/resized/ccaca808332350bd352314a8e6bdb7dd.jpg
یکی از حوادث مهم زندگی آیت الله بروجردی تقارن سال
cache/resized/a2c88199bdee2998adc4f97d46fdb662.jpg
ملا محمد سعید بارفروشی معروف به سعید العلما یکی